Már a népfront sem a régi
Unortodox, izgalmas évek jönnek a világpolitikában: ismét beiktatják Donald Trumpot az Egyesült Államok elnökévé. Visszatérése önmagában is szenzáció.
A világ leggazdagabb embere nagyhatalmak vezetőit támadja nagy elánnal, és Donald Trump jobbkezévé lép elő, ellopva a show-t a régi-új elnöktől.
Felbolydult a világpolitika azzal, hogy Donald Trump megnyerte az amerikai elnökválasztást. Visszatérése megrengette a világot, különösen a nyugati fertályát. Kormányok és kormányfők buktak meg, tech-óriásvállalatok engedtek a cenzúrájukból – pedig a megválasztott elnök hivatalba lépéséig még hátravan néhány nap.
Emellett fontos, látványos és tanulságos folyamat bontakozott ki azzal, hogy Elon Musk, a világ leggazdagabb embere nyíltan, teljes mellszélességgel Donald Trump mellé állt, ő pedig ígérete szerint az állami bürokráciát megreformáló feladattal bízta meg.
Ki is Elon Musk? Hetilapunk korábban címlapsztoriban mutatta be pályaívét, nevével pedig napi szinten találkozhatunk a nemzetközi sajtóban. A dél-afrikai születésű, 53 éves Elon Musk fiatalkorában az Egyesült Államokba ment tanulni és vállalkozni, a kilencvenes évek óta pedig a kaliforniai Szilícium-völgy technológiai forradalmának egyik élharcosa, majd legvagyonosabb nyertese lett. Mindezt legnagyobbrészt saját erejéből, saját ötleteivel, vállalkozásaival és emberfeletti munkatempójával érte el. Elektromosautó-gyára, a Tesla a világ egyik legértékesebb vállalata lett;
űrtechnológiai cége, a SpaceX ma már megkerülhetetlen az űrutazásban;
más cégeiben pedig a biotechnológiával, a robotikával és a mesterséges intelligenciával foglalkozik. Saját internetsugárzó Starlink műholdjai támogatják Ukrajnát az Oroszország elleni harcban, de a Krím fölött lekapcsolta őket, nehogy az ukránok a segítségükkel atomháborút robbantsanak ki.